معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن یادآوری تشکیل مجمع خیرین دانشگاه آزاد اسلامی گفت: براساس مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه، فرهنگ سازی و ساماندهی جذب کمک مردمی و اقدامهای خیرخواهانه در حوزه مختلف دانشگاه از جمله اهداف مجمع یاد شده در دانشگاه آزاد اسلامی است.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه تأکید کرد: با یک نگاه اجمالی به تاریخ علم و دانش در تمدن ایران اسلامی می‌توان به این حقیقت پی برد که کمک ها و حمایت های مردمی در ساخت و ساز فضاهای آموزشی، خدمات‌دهی به نخبگان و استعدادهای درخشان در مباحث مربوط به علم و دانش افزایی و در حفظ و نگهداری میراث علمی کشور بسیار نقش آفرین بوده است .  عسکری افزود: اقدامهای خیرخواهانه به عنوان صدقه جاریه، تاریخی به قدمت انسان دارد و از آغاز پیدایش تمدن اسلامی بنا به توصیه های قرآنی و احادیث معصومین علیهم الصلاة و السلام نیت های خیراندیشانه در اوج قرار گرفته و مراکز و موسسات علمی ، آموزشی، فرهنگی و کتابخانه ای زیادی با حمایت و کمک مردم تأسیس گردیده است. به عنوان مثال در قرنهای اولیه اسلامی دانشگاه ها و نظامیه های معتبر زیادی توسط خیرین راه اندازی شده و در شهرهای بزرگی همچون اهواز نیشابور، بغداد، مصرو غیره این سنت حسنه رواج داشته است. سنت پایداری که تا به امروز ادامه و استمرار پیدا کرده و مراکز دینی و دانشگاه های مهمی همچون دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا و جهان را باعث گردیده است. معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اعلام کرد: اگر ما علم و دانش و تربیت نیروی انسانی عالم و آگاه را زیربنای توسعه بدانیم، سرمایه گذاری در این عرصه از اولویت خدشه ناپذیر کشور و نظام است.

بویژه که در توسعه جامع کشور و سهم دانشگاه در اقتصاد مقاومتی که دانش بنیان است این مهم می تواند بیش از گذشته منظور نظر باشد.

ایشان در ادامه به اساسنامه، ساختار و وظایف مجمع خیرین دانشگاه اشاره کرد و افزود کلیات اساسنامه در هیئت امناء مرکزی دانشگاه مورد تایید قرار گرفته و اصلاحات آن در کمیسیون دائمی هیئت امناء در دستور کار قرار دارد. ایجاد بانک اطلاعات خیرین دانشگاهی ، حمایت از طرحها و پژوهشها و نحوه جذب کمکهای مادی و امکانات برای واحدها و همچنین مساعدت و کمک به دانشجویان بی بضاعت با حفظ کرامت آنها به عنوان بخشی از وظایف این مجمع در اولویت کار ما و همکاران است.

نظر خود را اضافه کنید.

شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد